Alcatel F890 Voice DECT Cordless Phone Black/Silver
Alcatel F890 Voice Black/Silver:
- DECT cordless phone
- Number of terminals: 1
- Agenda
- Answering machine
- Hands-free
Alcatel F890 Voice DECT Cordless Phone Black/Silver
Alcatel F890 Voice Duo
DECT cordless phone with answering machine, hands-free calling and a phonebook with up to 200 characters.
The perfect cordless phone for your home
The new Alcatel DECT cordless phone comes with an amazing new feature: you can block calls! This new functionality is very useful for people who spend a lot of time at home, whether they're working remotely or simply relaxing, and don't want to receive annoying sales calls. Now you can block these calls.
In addition, this Alcatel landline phone features a phonebook for up to 200 contacts, hands-free calling, an answering machine, a message counter, and control keys on the base. Furthermore, its white backlit display makes everything much easier to read and clear.
Alcatel F890 Voice Duo
DECT cordless phone with answering machine, hands-free calling and a phonebook with up to 200 characters.
The perfect cordless phone for your home
The new Alcatel DECT cordless phone comes with an amazing new feature: you can block calls! This new functionality is very useful for people who spend a lot of time at home, whether they're working remotely or simply relaxing, and don't want to receive annoying sales calls. Now you can block these calls.
In addition, this Alcatel landline phone features a phonebook for up to 200 contacts, hands-free calling, an answering machine, a message counter, and control keys on the base. Furthermore, its white backlit display makes everything much easier to read and clear.
Specifications
| Información general | |
|---|---|
| Product status | New |
| Diseño y dimensiones | |
|---|---|
| Color | Black |
| Dimensions | 175 x 159 x 80 mm |
| Weight | 560 g |
| Keyboard | Numeric |
| Pantalla | |
|---|---|
| Cámara y multimedia | |
|---|---|
| Hands-free speakerphone | Enabled |
| Torch | Disabled |
| Conectividad y redes | |
|---|---|
| NFC | No |
| Bluetooth | Yes |
| Batería y carga | |
|---|---|
| Battery capacity | 750 mAh |
| Funciones y extras | |
|---|---|
| Others | |
|---|---|