Honor Magic7 Pro 5G 12GB/512GB Black (Black) Dual SIM
https://www.maxmovil.com/web/image/product.template/63543/image_1920?unique=eb08cf3
Estimated delivery Monday 18 May
Not Available For Sale
  • Model
  • Operating System
  • O.S. version
  • User interface
  • Product status
  • MPN
  • Fecha de lanzamiento
  • Color
  • Dimensions
  • Weight
  • Water and dust resistance
  • Screen dimensions
  • Display type
  • Screen resolution
  • Touch screen
  • Refresh Rate
  • High Dynamic Range
  • Brightness
  • Processor
  • Processor
  • RAM
  • Expandable memory
  • Storage
  • Storage Type
  • Camera
  • Front camera
  • Rear camera resolution
  • Hands-free speakerphone
  • Torch
  • Front camera resolution
  • Number of rear cameras
  • Number of front cameras
  • GSM
  • GSM sim 2
  • Network connection
  • Wi-Fi
  • GPS
  • SIM type
  • Bluetooth
  • GPS
  • NFC
  • Radio FM
  • Wi-Fi
  • Audio jack
  • SIM 1 type
  • ANT+
  • USB connection
  • Bluetooth
  • SIM Type 2
  • Charging connector
  • Battery capacity
  • Removable battery
  • Fast Charging
  • Fast Charge W
  • Accelerometer
  • Electronic compass
  • Barometer
  • Gyroscope
  • Proximity sensor
  • Unlock
  • Brands
  • Memória RAM
  • Storage
  • Meta description
  • Colour
  • Warranty
  • NFC
  • Alert button
  • Send Browsed Product Autoresponder
  • Screen Size
  • Search Weight
  • Battery capacity
  • EAN Italia
  • EAN Alemania
  • EAN España
  • Product type
  • Tag Compatible model
  • Outlet
  • EAN Holanda
  • SAR Head
  • SAR Trunk
  • SAR Extremities
  • Reparability Index
  • Traducción automática
  • EAN Collection
  • Enviar a Amazon
  • Energy efficiency
  • Cargador incluido
  • Potencia de carga
This combination does not exist.
Tu dispositivo protegido, pase lo que pase
Caser
Honor Magic7 Pro:
  • 6.8" LTPO OLED display
  • Triple AI camera
  • Qualcomm Snapdragon 8 Elite Chip
  • 5270mAh battery
  • 100W fast charging
  • 80W wireless charging
  • Android 15, MagicOS 9
Charger included Charger power
Honor Magic7 Pro
AI Smarter. Pure Magic
Elegant design inspired by the cosmos
Superior performance, kinder to your eyes.
Simply another level, turning sound into sensation
Simply cinematic, anytime, anywhere
  • 200MP telephoto camera
  • HONOR Falcon 50MP Super Dynamic Camera
  • 50MP Ultra Wide Angle Camera
  • 50 MP front camera
  • 3D depth camera
Snapdragon® 8 Elite Mobile Platform
More power, less worries
100W HONOR SuperCharge and 80W HONOR Wireless SuperCharge . Offering instant access to infinite potential.
AI Smarter. Pure Magic
  • 200MP telephoto camera
  • 50MP Ultra Wide Angle Camera
  • 50 MP front camera
  • 3D depth camera
More power, less worries
Specifications
Información general
Model Magic7 Pro
Operating System Android
O.S. version 15
User interface MagicOS 9
Product status New
Fecha de lanzamiento 2024-11-08 00:00:00
Diseño y dimensiones
Color Black
Dimensions 162,7 x 77,1 x 8,8 mm
Weight 223 g
Water and dust resistance IP68
Pantalla
Screen dimensions 6,8"
Display type LTPO OLED
Screen resolution 1280 x 2800 p
Refresh Rate 120 Hz
High Dynamic Range HDR
Brightness 1600 nits
Hardware y rendimiento
Processor Qualcomm Snapdragon 8 Elite (3 nm)
Processor Octa Core
RAM 12 GB
Expandable memory No
Storage 512 GB
Storage Type UFS 4.0
Cámara y multimedia
Camera 50 MP (24 mm gran angular, 1,2 μm, PDAF, OIS) + 200 MP (f/2,6, 72 mm teleobjetivo periscópico, PDAF, OIS, zoom óptico 3x) + 50 MP (f/2,0, 12 mm, 122° ultra gran angular, PDAF); Flash LED, HDR, Panorámica; Vídeo: 4K, 1080p, Giro-EIS, OIS, HDR
Front camera 50 MP (f/2.0, 21 mm gran angular, 1/2.93", 0.6μm, PDAF TOF 3D, sensor de profundidad/biometría) Vídeo: 4K@30/60 fps, 1080p@30/60 fps, giroscopio EIS