Apple iPhone 15 128GB Pink (Pink) MTP13QL/A
Apple iPhone 15:
- A16 Bionic Chip
- 48MP + 12MP dual camera
- Optical zoom
- 4K HDR video
- 6.1" Super Retina XDR display
- USB-C
- Up to 20H of video playback
Apple iPhone 15
Designed to change things
Dynami Island for everything that arises
An enormous beauty in every detail
Like only a Pro
USB-C. A triumphant entry
With its 3349 mAh battery you can enjoy up to 20 hours of video playback. In addition to this, charge up to 50% in about 30 minutes with the 20W USB-C power adapter. Or add a MagSafe charger for fast wireless charging.
Designed to change things
Like only a Pro
USB-C. A triumphant entry
Specifications
| Información general | |
|---|---|
| Model | iPhone 15 |
| Operating System | iOS |
| O.S. version | 17 |
| Product status | New |
| Fecha de lanzamiento | 2023-09-22 00:00:00 |
| Diseño y dimensiones | |
|---|---|
| Color | Pink |
| Dimensions | 147,6 x 71,6 x 7,8 mm |
| Weight | 171 g |
| Water and dust resistance | IP68 |
| Pantalla | |
| Screen dimensions | 6,1" |
| Display type | Super Retina XDR OLED |
| Screen resolution | 1179 x 2556 p |
| Screen protection | Scratch-resistant ceramic glass, oleophobic coating |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| High Dynamic Range | HDR10 |
| Brightness | 2000 nits |
| Hardware y rendimiento | |
| Processor | Apple A16 Bionic (4 nm) |
| Processor | Hexa Core |
| RAM | 6GB |
| Expandable memory | No |
| Storage | 128 GB |
| Storage Type | NVMe |
| Cámara y multimedia | |
| Camera | 48 MP (f/1.6, 26mm gran angular, 1.0μm, PDAF de doble píxel, OIS de desplazamiento de sensor) + 12 MP (f/2.4, 13mm, 120° ultra ancho); Dual-LED dual-tone flash, HDR (photo/panorama); Video: 4K@24/25/30/60fps, 1080p@25/30/60/120/240fps, HDR, Dolby Vision |
| Front camera | 12 MP (f/1.9, 23mm ancho, 1/3.6", PDAF SL 3D, sensor de profundidad/biometría); HDR, Cinematic mode (4K@30fps); Video: 4K@24/25/30/60fps, 1080p@25/30/60/120fps, gyro-EIS |