OnePlus 15 5G 16GB/512GB Black (Infinite Black) Dual SIM
https://www.maxmovil.com/web/image/product.template/75640/image_1920?unique=eb08cf3
Estimated delivery Monday 18 May
Not Available For Sale
  • Model
  • Operating System
  • O.S. version
  • User interface
  • Product status
  • MPN
  • Fecha de lanzamiento
  • Color
  • Dimensions
  • Weight
  • Water and dust resistance
  • Screen dimensions
  • Display type
  • Screen resolution
  • Touch screen
  • Screen protection
  • Refresh Rate
  • High Dynamic Range
  • Brightness
  • Processor
  • Processor
  • RAM
  • Expandable memory
  • Storage
  • Storage Type
  • Camera
  • Front camera
  • Rear camera resolution
  • Hands-free speakerphone
  • Torch
  • Front camera resolution
  • Number of rear cameras
  • Number of front cameras
  • GSM
  • GSM sim 2
  • Network connection
  • Wi-Fi
  • GPS
  • SIM type
  • Bluetooth
  • GPS
  • NFC
  • Radio FM
  • Wi-Fi
  • Audio jack
  • SIM 1 type
  • ANT+
  • USB connection
  • Bluetooth
  • SIM Type 2
  • Charging connector
  • Battery capacity
  • Removable battery
  • Fast Charging
  • Fast Charge W
  • Accelerometer
  • Electronic compass
  • Barometer
  • Gyroscope
  • Proximity sensor
  • Unlock
  • Brands
  • Memória RAM
  • Storage
  • Meta description
  • Colour
  • Warranty
  • NFC
  • Alert button
  • EAN Francia
  • Send Browsed Product Autoresponder
  • Screen Size
  • Search Weight
  • Battery capacity
  • EAN Italia
  • EAN España
  • Product type
  • Tag Compatible model
  • Outlet
  • EAN PC Componentes
  • EAN Holanda
  • Traducción automática
  • EAN Collection
  • Enviar a Amazon
  • Energy efficiency
  • Cargador incluido
  • Potencia de carga
This combination does not exist.
Tu dispositivo protegido, pase lo que pase
Caser
OnePlus Nord 5:
  • 165Hz LTPO AMOLED display
  • 32MP front camera and 50MP rear camera
  • 4K video
  • Qualcomm Snapdragon 8 Gen 5 Chip
  • 7300 mAh battery
  • 120W SUPERVOOC
  • Android 16, Oxygen 16
  • 5G connection
Charger included Charger power
OnePlus 15 5G
At the speed of light. A legend of the night
The world's fastest mobile CPU.
120FPS always running. Period
Silky smooth 165Hz display. Seeing is believing.
This 6.78" 1.5K LTPO display offers an industry-leading dynamic refresh rate of up to 165Hz for ultra-smooth motion. More frames allow you to detect enemies sooner and track them for more accurate and stable aiming.
The darkest light
The WiFi chip that will never let you down
7,300mAh battery that breaks barriers
OnePlus 15 5G
120FPS always running. Period
The darkest light
Specifications
Información general
Model 15 5G
Operating System Android
O.S. version 16
User interface OxygenOS 16
Product status New
Fecha de lanzamiento 2025-11-13 00:00:00
Diseño y dimensiones
Color Black
Dimensions 161,4 x 76,7 x 8,1 mm
Weight 211 g
Water and dust resistance IP68
Pantalla
Screen dimensions 6,78"
Display type LTPO AMOLED
Screen resolution 1272 x 2772 p
Screen protection Corning Gorilla Glass Victus 2
Refresh Rate 120 Hz
High Dynamic Range HDR10+
Brightness 1800 nits
Hardware y rendimiento
Processor Qualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5 (3 nm)
Processor Octa Core
RAM 16 GB
Expandable memory No
Storage 512 GB
Storage Type UFS 4.1
Cámara y multimedia
Camera 50 MP (f/1.8, 24mm gran angular), 1/1.56", 1.0µm, OIS) + 50 MP (f/2.8, 80mm periscopio, 1/2.76", 0.64µm, 3.5x optical zoom, OIS) + 50 MP (f/2.0, 16mm, 116˚ ultra gran agular, 1/2.88", 0.61µm); LED flash, PDAF; Video: 8K@30fps max, Dolby Vision, Auto HDR
Front camera 32 MP (f/2.4, 21mm gran angular, 1/2.74", 0.8µm, AF); HDR, panorámica; Video: 4K@30/60fps, 1080p@30/60fps, gyro-EIS, HD