Motorola Moto G35 5G 4GB/256GB Red (Guava Red) Dual SIM Refurbished - Very Good
Motorola Moto G35 5G:
- 6.72" Full HD+ display
- Dual Dolby Atmos stereo speakers
- 5000 mAh battery
- 18W TurboPower charging
- Unisoc T760 Processor
- 50 MP camera with Quad Pixel technology
- 16 MP Selfie Camera
- 5G connection
Motorola Moto G35 5G 4GB/256GB Red (Guava Red) Dual SIM Refurbished - Very Good
Motorola Moto G35 5G
Enhance your entertainment
The best views
Enjoy a clear and vibrant view, even outdoors in bright sunlight, with the Intense Display Color feature, which enhances visibility and color quality on the screen. Dark areas appear brighter and colors are more saturated, resulting in a much better-looking image.
Experience the magic of your favorite content coming to life on a large, bright 6.72" Full HD+ screen .
Enjoy the best experience with your favorite content and games thanks to an incredibly fast and smooth 120Hz refresh rate.
Wet Touch technology automatically adjusts screen sensitivity as soon as it detects moisture, so you can enjoy your favorite themes at a pool party or while out for a walk in the rain.
Listen to your favorite music on dual stereo speakers that deliver enhanced bass, clearer vocals, and greater clarity. Immerse yourself in Dolby Atmos® multidimensional sound and enjoy a cinematic experience.
Photos worth publishing
Take stunning photos, even in low light, thanks to the 50MP Quad Pixel camera, and fit more into the frame with the 8MP ultra-wide-angle lens.
Take incredible photos with the 50MP Quad Pixel camera and enjoy 4x better light sensitivity. This means sharper images, day or night.
Don't miss a single detail and capture everything your eyes see with the 8MP ultra-wide-angle lens .
Capture your true self in every photo with the 16 MP selfie camera and smooth out every wrinkle and imperfection with the Face Retouch feature.
Edit effortlessly
Google Photos is the ultimate location for all your photos and videos; a place where they are automatically backed up and organized, so you can easily view, edit, and share them on any device.
Remove anything you want from the background with just a few taps. With the Magic Eraser 's Camouflage mode, you can change the color of the objects you want to blend into the rest of the image.
Redesign your photos with Magic Editor and the power of artificial intelligence. Tap or circle the object you want to edit, drag it to a new position, or pinch to resize it.
Pure elegance and comfort
Enjoy a sleek, ultra-thin design . Choose between a matte or glossy vegan leather finish. Either option will perfectly complement your style. The water-repellent design won't let any spills or splashes spoil your fun. And with Corning® Gorilla® Glass 3, you'll have complete peace of mind.
Incredible 5G speed
Enjoy all the speed you need by taking full advantage of ultra-fast 5G networks and an octa-core processor. With 128GB of factory-installed storage, you have plenty of space for photos, movies, music, apps, and games. Forget about deleting things.
Uninterrupted power
Work and play for hours thanks to the large 5000 mAh battery capacity and forget about running out of battery.
Motorola Moto G35 5G
Enhance your entertainment
The best views
Enjoy a clear and vibrant view, even outdoors in bright sunlight, with the Intense Display Color feature, which enhances visibility and color quality on the screen. Dark areas appear brighter and colors are more saturated, resulting in a much better-looking image.
Experience the magic of your favorite content coming to life on a large, bright 6.72" Full HD+ screen .
Enjoy the best experience with your favorite content and games thanks to an incredibly fast and smooth 120Hz refresh rate.
Wet Touch technology automatically adjusts screen sensitivity as soon as it detects moisture, so you can enjoy your favorite themes at a pool party or while out for a walk in the rain.
Listen to your favorite music on dual stereo speakers that deliver enhanced bass, clearer vocals, and greater clarity. Immerse yourself in Dolby Atmos® multidimensional sound and enjoy a cinematic experience.
Photos worth publishing
Take stunning photos, even in low light, thanks to the 50MP Quad Pixel camera, and fit more into the frame with the 8MP ultra-wide-angle lens.
Take incredible photos with the 50MP Quad Pixel camera and enjoy 4x better light sensitivity. This means sharper images, day or night.
Don't miss a single detail and capture everything your eyes see with the 8MP ultra-wide-angle lens .
Capture your true self in every photo with the 16 MP selfie camera and smooth out every wrinkle and imperfection with the Face Retouch feature.
Edit effortlessly
Google Photos is the ultimate location for all your photos and videos; a place where they are automatically backed up and organized, so you can easily view, edit, and share them on any device.
Remove anything you want from the background with just a few taps. With the Magic Eraser 's Camouflage mode, you can change the color of the objects you want to blend into the rest of the image.
Redesign your photos with Magic Editor and the power of artificial intelligence. Tap or circle the object you want to edit, drag it to a new position, or pinch to resize it.
Pure elegance and comfort
Enjoy a sleek, ultra-thin design . Choose between a matte or glossy vegan leather finish. Either option will perfectly complement your style. The water-repellent design won't let any spills or splashes spoil your fun. And with Corning® Gorilla® Glass 3, you'll have complete peace of mind.
Incredible 5G speed
Enjoy all the speed you need by taking full advantage of ultra-fast 5G networks and an octa-core processor. With 128GB of factory-installed storage, you have plenty of space for photos, movies, music, apps, and games. Forget about deleting things.
Uninterrupted power
Work and play for hours thanks to the large 5000 mAh battery capacity and forget about running out of battery.
Specifications
| Información general | |
|---|---|
| Model | Moto G35 5G |
| Operating System | Android |
| O.S. version | 14 |
| Product status | Refurbished |
| Fecha de lanzamiento | 2024-09-25 00:00:00 |
| Refurbished Condition | Very good |
| Diseño y dimensiones | |
|---|---|
| Color | Rojo |
| Dimensions | 166,3 x 76 x 7,8 mm |
| Weight | 188 g |
| Pantalla | |
|---|---|
| Screen dimensions | 6,72" |
| Display type | IPS LCD |
| Screen resolution | 1080 x 2400 p |
| Screen protection | Corning Gorilla Glass 3 |
| Refresh Rate | 120 Hz |
| High Dynamic Range | HDR10 |
| Brightness | 1000 nits |
| Hardware y rendimiento | |
|---|---|
| Processor | Unisoc T760 (6 nm) |
| Processor | Octa Core |
| RAM | 4GB |
| Expandable memory | micro SD 1 TB |
| Expandable by SD card | Yes (dedicated slot) |
| Storage | 256 GB |
| Cámara y multimedia | |
|---|---|
| Camera | 50 MP (f/1.8 gran angular, 0.64μm, PDAF) + 8 MP (f/2.2, 120° ultra gran angular, 1/4.0", 1.12μm); Flash de doble LED, HDR, panorámica; Vídeo: 4K@30fps, 1080p@30fps |
| Front camera | 16 MP (f/2.5, gran angular, 1.0µm); HDR; Video: 1080p@30fps |
| Rear camera resolution | 50 MP |
| Hands-free speakerphone | Enabled |
| Torch | Disabled |
| Front camera resolution | 16 megapixels |
| Number of rear cameras | Double |
| Number of front cameras | Single |
| Conectividad y redes | |
|---|---|
| Wi-Fi | 802.11 (a/b/g/n/ac), Dual band |
| Bluetooth | 5.0, A2DP, LE |
| GSM | 850/900/1800/1900 |
| GSM sim 2 | 850/900/1800/1900 |
| Network connection | 5G |
| GPS | A-GPS con GLONASS, BDS, GALILEO, QZSS |
| SIM type | DualSIM Standby |
| NFC | Yes |
| SIM 1 type | NanoSIM |
| ANT+ | Disabled |
| USB connection | USB 2.0 |
| SIM Type 2 | e-SIM |
| Batería y carga | |
|---|---|
| Charging connector | USB-C |
| Battery capacity | 5000 mAh |
| Removable battery | No |
| Fast Charging | Yes |
| Sensores y salud | |
|---|---|
| Accelerometer | Enabled |
| Electronic compass | Enabled |
| Barometer | Disabled |
| Gyroscope | Yes |
| Proximity sensor | Yes |
| Funciones y extras | |
|---|---|
| Unlock | Fingerprint sensor, Facial unlocking |
| Others | |
|---|---|
| Alert button | Disabled |
| Additional information | *La función NFC puede variar dependiendo del mercado/región |