Xiaomi Sound Outdoor 30W Wireless Speaker Black
Xiaomi Sound Outdoor:
- Powerful 30W output
- True Wireless Stereo Sound
- Battery life up to 12 hours
- IP67 resistance
- Bluetooth 5.4
Xiaomi Sound Outdoor 30W Wireless Speaker Black
Xiaomi Sound Outdoor
Elegant and lively design language
Surround sound experience
30W of super-high power . With a large mesh surface design, the speaker delivers more transparent and balanced sound. No matter where it's placed, you'll be amazed by the rich, powerful sound that defies its compact size.
Exclusive high-performance woofer mode
Equipped with two large passive woofers on either side, the speaker delivers richer, fuller bass for dynamic, natural, and energetic percussion sounds.
Uninterrupted listening
Enjoy up to 12 hours of uninterrupted playback on a full charge, making it perfect for epic parties and picnics. Supports 15W Type-C fast charging for longer enjoyment.
Excellent design
The body adopts a curved, lightweight design, making it easy to grip and allowing you to enjoy music without any hassle wherever you go. Whether you're at home, outdoors, or traveling, your music will always be with you.
Modern and more personalized
By adopting a "living" design concept, it breathes with the rhythm of life. Its elegant, elongated shape allows it to be placed either horizontally or vertically, adapting to any environment. The sophisticated black hue is complemented by a touch of bright orange to create a bold and distinctive color combination that exudes personality.
Seamless connection experience
Enjoy lossless audio quality like never before thanks to a fast and stable connection using the latest Bluetooth 5.4 technology.
Xiaomi Sound Outdoor
Elegant and lively design language
Surround sound experience
30W of super-high power . With a large mesh surface design, the speaker delivers more transparent and balanced sound. No matter where it's placed, you'll be amazed by the rich, powerful sound that defies its compact size.
Exclusive high-performance woofer mode
Equipped with two large passive woofers on either side, the speaker delivers richer, fuller bass for dynamic, natural, and energetic percussion sounds.
Uninterrupted listening
Enjoy up to 12 hours of uninterrupted playback on a full charge, making it perfect for epic parties and picnics. Supports 15W Type-C fast charging for longer enjoyment.
Excellent design
The body adopts a curved, lightweight design, making it easy to grip and allowing you to enjoy music without any hassle wherever you go. Whether you're at home, outdoors, or traveling, your music will always be with you.
Modern and more personalized
By adopting a "living" design concept, it breathes with the rhythm of life. Its elegant, elongated shape allows it to be placed either horizontally or vertically, adapting to any environment. The sophisticated black hue is complemented by a touch of bright orange to create a bold and distinctive color combination that exudes personality.
Seamless connection experience
Enjoy lossless audio quality like never before thanks to a fast and stable connection using the latest Bluetooth 5.4 technology.
Specifications
| Información general | |
|---|---|
| Model | Sound Otdoor |
| Product status | New |
| Fecha de lanzamiento | 2024-12-10 00:00:00 |
| Diseño y dimensiones | |
|---|---|
| Color | Black |
| Dimensions | 196,6 x 68 x 66 mm |
| Weight | 597 g |
| Cámara y multimedia | |
|---|---|
| Built-in microphone | Disabled |
| Noise Reduction | Disabled |
| Conectividad y redes | |
|---|---|
| ANT+ | Disabled |
| USB connection | USB |
| Bluetooth | 5.4 |
| Batería y carga | |
|---|---|
| Charging connector | USB-C |
| Battery capacity | 2600 mAh |
| Fast Charging | Yes |
| Others | |
|---|---|
| Additional information | Resistencia al agua IP67 |
| Output Power | 1 x 20 W, 1 x 10 W |
| Minimum Frequency Response | 20 Hz |
| Maximum Frequency Response | 60 Hz |
| Approximate battery life | 12 h |