Apple Airpods 4 Bluetooth White (White)
AirPods 4:
- H2 Chip
- Voice isolation
- Up to 5 hours of playback on a single charge
- Up to 30 hours of audio playback with charging case
- Easy charging with USB-C
- Bluetooth 5.3
- IP54 rating
Apple Airpods 4 Bluetooth White (White)
Apple AirPods 4
Iconic. Jetsons.
A remastered experience.
Personalized spatial audio with dynamic head tracking repositions sound around you, turning music, TV shows, movies and games into truly three-dimensional experiences.
Super clear calls.
Using advanced computational audio, Voice Isolation reduces background noise so you can be heard clearly during calls, even in noisy or windy environments.
Comfort is their way of being
The AirPods 4 fit like a glove, are extremely comfortable, and move so little that you won't be able to take them off your head.
Both the earbuds and the charging case have an IP54 rating for resistance to dust, water, and sweat . So no amount of wild training or torrential rain will stop them.
It charges fast. And it lasts.
It charges just as fast as the previous generation and is 10% smaller in size . The AirPods 4 case with Active Noise Cancellation charges wirelessly, making it the smallest in the industry for that convenience. Plus, it comes with a built-in speaker so Find My can help you find your AirPods when they feel like playing hide-and-seek.
- Up to 30 hours of audio playback with the case
- Up to 5 hours of audio playback on a single charge
Magic has a thousand tricks.
AirPods 4 pair instantly with any device associated with your Apple ID. Just hold them near your iPhone or iPad and tap Connect.
Apple AirPods 4
Iconic. Jetsons.
A remastered experience.
Personalized spatial audio with dynamic head tracking repositions sound around you, turning music, TV shows, movies and games into truly three-dimensional experiences.
Super clear calls.
Using advanced computational audio, Voice Isolation reduces background noise so you can be heard clearly during calls, even in noisy or windy environments.
Comfort is their way of being
The AirPods 4 fit like a glove, are extremely comfortable, and move so little that you won't be able to take them off your head.
Both the earbuds and the charging case have an IP54 rating for resistance to dust, water, and sweat . So no amount of wild training or torrential rain will stop them.
It charges fast. And it lasts.
It charges just as fast as the previous generation and is 10% smaller in size . The AirPods 4 case with Active Noise Cancellation charges wirelessly, making it the smallest in the industry for that convenience. Plus, it comes with a built-in speaker so Find My can help you find your AirPods when they feel like playing hide-and-seek.
- Up to 30 hours of audio playback with the case
- Up to 5 hours of audio playback on a single charge
Magic has a thousand tricks.
AirPods 4 pair instantly with any device associated with your Apple ID. Just hold them near your iPhone or iPad and tap Connect.
Specifications
| Información general | |
|---|---|
| Model | AirPods 4 |
| Product status | New |
| Diseño y dimensiones | |
|---|---|
| Color | White |
| Dimensions | 30,2 x 18,3 x 18,1 mm |
| Weight | 4,3 g |
| Case dimensions | 46,2 x 50,1 x 21,2 mm |
| Case weight | 32,3 g |
| Cámara y multimedia | |
|---|---|
| Built-in microphone | Enabled |
| Noise Reduction | Disabled |
| Conectividad y redes | |
|---|---|
| ANT+ | Disabled |
| USB connection | USB |
| Bluetooth | 5.3 |
| Batería y carga | |
|---|---|
| Charging connector | USB-C |
| Others | |
|---|---|
| Approximate battery life | 30 h |