Apple iPhone 15 128GB Pink (Pink) MTP13QL/A
https://www.maxmovil.com/web/image/product.template/55552/image_1920?unique=eb08cf3
Estimated delivery Tuesday 19 May
Not Available For Sale
  • Model
  • Operating System
  • O.S. version
  • Product status
  • MPN
  • Fecha de lanzamiento
  • Color
  • Dimensions
  • Weight
  • Water and dust resistance
  • Screen dimensions
  • Display type
  • Screen resolution
  • Touch screen
  • Screen protection
  • Refresh Rate
  • High Dynamic Range
  • Brightness
  • Processor
  • Processor
  • RAM
  • Expandable memory
  • Storage
  • Storage Type
  • Camera
  • Front camera
  • Rear camera resolution
  • Hands-free speakerphone
  • Torch
  • Front camera resolution
  • Number of rear cameras
  • Number of front cameras
  • GSM
  • GSM sim 2
  • Network connection
  • Wi-Fi
  • GPS
  • SIM type
  • Bluetooth
  • GPS
  • NFC
  • Radio FM
  • Wi-Fi
  • Audio jack
  • SIM 1 type
  • ANT+
  • USB connection
  • Bluetooth
  • SIM Type 2
  • Charging connector
  • Battery capacity
  • Removable battery
  • Fast Charging
  • Fast Charge W
  • Accelerometer
  • Electronic compass
  • Barometer
  • Gyroscope
  • Proximity sensor
  • Unlock
  • Brands
  • Memória RAM
  • Storage
  • Meta description
  • Colour
  • Warranty
  • NFC
  • Alert button
  • Send Browsed Product Autoresponder
  • Screen Size
  • Search Weight
  • Battery capacity
  • Product type
  • Tag Compatible model
  • Outlet
  • EAN PC Componentes
  • SAR Head
  • SAR Trunk
  • SAR Extremities
  • Reparability Index
  • Traducción automática
  • EAN Collection
  • Enviar a Amazon
  • Energy efficiency
  • Cargador incluido
  • Potencia de carga
This combination does not exist.
Tu dispositivo protegido, pase lo que pase
Caser
Apple iPhone 15:
  • A16 Bionic Chip
  • 48MP + 12MP dual camera
  • Optical zoom
  • 4K HDR video
  • 6.1" Super Retina XDR display
  • USB-C
  • Up to 20H of video playback
Charger included Charger power
Apple iPhone 15
Designed to change things
Dynami Island for everything that arises
An enormous beauty in every detail
Like only a Pro
USB-C. A triumphant entry
With its 3349 mAh battery you can enjoy up to 20 hours of video playback. In addition to this, charge up to 50% in about 30 minutes with the 20W USB-C power adapter. Or add a MagSafe charger for fast wireless charging.
Designed to change things
Like only a Pro
USB-C. A triumphant entry
Specifications
Información general
Model iPhone 15
Operating System iOS
O.S. version 17
Product status New
Fecha de lanzamiento 2023-09-22 00:00:00
Diseño y dimensiones
Color Pink
Dimensions 147,6 x 71,6 x 7,8 mm
Weight 171 g
Water and dust resistance IP68
Pantalla
Screen dimensions 6,1"
Display type Super Retina XDR OLED
Screen resolution 1179 x 2556 p
Screen protection Scratch-resistant ceramic glass, oleophobic coating
Refresh Rate 60 Hz
High Dynamic Range HDR10
Brightness 2000 nits
Hardware y rendimiento
Processor Apple A16 Bionic (4 nm)
Processor Hexa Core
RAM 6GB
Expandable memory No
Storage 128 GB
Storage Type NVMe
Cámara y multimedia
Camera 48 MP (f/1.6, 26mm gran angular, 1.0μm, PDAF de doble píxel, OIS de desplazamiento de sensor) + 12 MP (f/2.4, 13mm, 120° ultra ancho); Dual-LED dual-tone flash, HDR (photo/panorama); Video: 4K@24/25/30/60fps, 1080p@25/30/60/120/240fps, HDR, Dolby Vision
Front camera 12 MP (f/1.9, 23mm ancho, 1/3.6", PDAF SL 3D, sensor de profundidad/biometría); HDR, Cinematic mode (4K@30fps); Video: 4K@24/25/30/60fps, 1080p@25/30/60/120fps, gyro-EIS