Motorola Edge 70 5G 12GB/512GB Green (Lily Pad) Dual SIM
https://www.maxmovil.com/web/image/product.template/75705/image_1920?unique=bec286e
Estimated delivery Monday 18 May
Not Available For Sale
  • Model
  • Operating System
  • O.S. version
  • Product status
  • MPN
  • Fecha de lanzamiento
  • Color
  • Dimensions
  • Weight
  • Water and dust resistance
  • Military Certified
  • Screen dimensions
  • Display type
  • Screen resolution
  • Touch screen
  • Screen protection
  • Refresh Rate
  • High Dynamic Range
  • Brightness
  • Processor
  • Processor
  • RAM
  • Expandable memory
  • Storage
  • Storage Type
  • Camera
  • Front camera
  • Rear camera resolution
  • Hands-free speakerphone
  • Torch
  • Front camera resolution
  • Number of rear cameras
  • Number of front cameras
  • GSM
  • GSM sim 2
  • Network connection
  • Wi-Fi
  • GPS
  • SIM type
  • Bluetooth
  • GPS
  • NFC
  • Radio FM
  • Wi-Fi
  • Audio jack
  • SIM 1 type
  • ANT+
  • USB connection
  • Bluetooth
  • SIM Type 2
  • Charging connector
  • Battery capacity
  • Removable battery
  • Fast Charging
  • Fast Charge W
  • Accelerometer
  • Electronic compass
  • Barometer
  • Gyroscope
  • Proximity sensor
  • Unlock
  • Brands
  • Memória RAM
  • Storage
  • Meta description
  • Colour
  • Warranty
  • NFC
  • Alert button
  • EAN Francia
  • Send Browsed Product Autoresponder
  • Screen Size
  • Search Weight
  • Battery capacity
  • EAN Italia
  • EAN Alemania
  • EAN España
  • Product type
  • Tag Compatible model
  • Outlet
  • EAN PC Componentes
  • EAN Holanda
  • Reparability Index
  • Traducción automática
  • EAN Bélgica
  • EAN B2B
  • EAN Collection
  • Enviar a Amazon
  • Energy efficiency
  • Cargador incluido
  • Potencia de carga
This combination does not exist.
Tu dispositivo protegido, pase lo que pase
Caser
Motorola Edge 70:
  • 6.67” 120Hz pOLED display
  • 50MP AI Triple Camera
  • 4K video recording
  • 4800 mAh battery
  • 68W TurboPower™ charging
  • Snapdragon® 7 Gen 4
  • Android 16
Charger included Charger power
Motorola Edge 70
Innovation at your own pace
A new kind of design
Incredibly thin, at only 5.99 mm thick and weighing 159 g, you won't feel like you're carrying it in your hand and you can easily put it in your pocket.
Powerful and lightweight battery
Ultra-thin with three 50MP cameras
Ultra-thin. Ultra-powerful. Unstoppable.
Worry-free protection
Innovation at your own pace
A new kind of design
Worry-free protection
Specifications
Información general
Model Edge 70
Operating System Android
O.S. version 16
Product status New
Fecha de lanzamiento 2025-10-29 00:00:00
Diseño y dimensiones
Color Green
Dimensions 159 x 74 x 5,99 mm
Weight 159 g
Water and dust resistance IP69
Military Certified MIL-SPEC
Pantalla
Screen dimensions 6,67"
Display type P-OLED
Screen resolution 1220 x 2712 p
Screen protection Corning Gorilla Glass 7i
Refresh Rate 120 Hz
High Dynamic Range HDR10+
Brightness 4500 nits
Hardware y rendimiento
Processor Qualcomm Snapdragon 7 Gen 4 (4 nm)
Processor Octa Core
RAM 12 GB
Expandable memory No
Storage 512 GB
Storage Type UFS 3.1
Cámara y multimedia
Camera 50 MP (f/1.8, Ultra Pixel 2.0 µm, OIS) + 50 MP (f2.0, Ultra gran angular, 12mm, 120º, AF) + 50 MP (Sensor de luz específico 3 en 1); Flash LED, HDR; Panorámica; Vídeo: 4K@30fps, 1080p@30/60/120/240 fps, cámara lenta 240/120 fps, giroscopio EIS, HDR10+