Realme SuperVOOC 80W Charger White
Realme SUPERVOOC 80W:
- 80W SUPERVOOC technology
- USB-A connection
- Input: 100–240 V ~ 50/60 Hz
- Output: 5V=2A 10W / 5V-11V=7.3A 80W (Max)
- Charging cable not included
Realme SuperVOOC 80W Charger White
Realme SUPERVOOC 80W
Universal compatibility
80W SUPERVOOC Flash Charge
This charger is compatible with the SuperVOOC 80W standard and can provide a maximum charging power of 80W. Charge while you play and say goodbye to long waits.
Recommended experience
REALME's SuperVOOC charger guarantees ultra-fast charging, allowing the phone to be ready to use in minutes, safely and efficiently.
The charger is compatible with a wide range of devices, including smartphones, tablets, and other popular electronic devices, ensuring fast and safe charging every time.
Equipped with advanced fast charging technology, the charger reduces waiting time, allowing you to get back to using your devices faster than ever.
Realme SUPERVOOC 80W
Universal compatibility
80W SUPERVOOC Flash Charge
This charger is compatible with the SuperVOOC 80W standard and can provide a maximum charging power of 80W. Charge while you play and say goodbye to long waits.
Recommended experience
REALME's SuperVOOC charger guarantees ultra-fast charging, allowing the phone to be ready to use in minutes, safely and efficiently.
The charger is compatible with a wide range of devices, including smartphones, tablets, and other popular electronic devices, ensuring fast and safe charging every time.
Equipped with advanced fast charging technology, the charger reduces waiting time, allowing you to get back to using your devices faster than ever.
Specifications
| Información general | |
|---|---|
| Model | SuperVooc 80W |
| Product status | New |
| Diseño y dimensiones | |
|---|---|
| Color | White |
| Dimensions | 54,3 x 31,5 x 92,5 mm |
| Weight | 110 g |
| Cámara y multimedia | |
|---|---|
| Built-in microphone | Disabled |
| Noise Reduction | Disabled |
| Conectividad y redes | |
|---|---|
| ANT+ | Disabled |
| USB connection | USB-C |
| Batería y carga | |
|---|---|
| Charging connector | USB-C |
| Fast Charging | Yes |
| Others | |
|---|---|
| Additional information | <ul> <li>Las dimensiones y peso pueden variar ligeramente según la versión del producto.</li> </ul> |