USB Flash Drive Verbatim 32 GB USB 2.0
This Verbatim flash drive offers 32GB of storage for your files. It comes in a retractable format and is available in black.
USB Flash Drive Verbatim 32 GB USB 2.0
Verbatim USB Flash Drive
A USB flash drive with 32 GB of storage. Its read speed is up to 10 MB/s, while its write speed is up to 4 MB/s. This accessory is compatible with both Windows and Mac.
Verbatim USB Flash Drive
A USB flash drive with 32 GB of storage. Its read speed is up to 10 MB/s, while its write speed is up to 4 MB/s. This accessory is compatible with both Windows and Mac.
Specifications
| Información general | |
|---|---|
| Model | USB 32 GB |
| Product status | New |
| Diseño y dimensiones | |
|---|---|
| Color | Black |
| Dimensions | 58,5 mm x 21 mm x 11 mm |
| Hardware y rendimiento | |
|---|---|
| Storage | 32 GB |
| Cámara y multimedia | |
|---|---|
| Built-in microphone | Disabled |
| Noise Reduction | Disabled |
| Conectividad y redes | |
|---|---|
| ANT+ | Disabled |
| USB connection | USB 2.0 |
| Batería y carga | |
|---|---|
| Others | |
|---|---|
| Additional information | Velocidad de lectura: hasta 10 MB/s Velocidad de escritura: hasta 4 MB/s Compatible con Windows XP o superior y Mac OS X 10.4 o superior |