Samsung Galaxy Z Fold6 5G 12GB/256GB Dark Blue (Navy) Dual SIM
https://www.maxmovil.com/web/image/product.template/62465/image_1920?unique=eb08cf3
Estimated delivery Tuesday 19 May
Not Available For Sale
  • Model
  • Operating System
  • O.S. version
  • User interface
  • Product status
  • MPN
  • Color
  • Dimensions
  • Weight
  • Water and dust resistance
  • Screen dimensions
  • Display type
  • Screen resolution
  • Touch screen
  • Screen protection
  • Refresh Rate
  • High Dynamic Range
  • Processor
  • Processor
  • RAM
  • Expandable memory
  • Storage
  • Storage Type
  • Camera
  • Front camera
  • Rear camera resolution
  • Hands-free speakerphone
  • Torch
  • Front camera resolution
  • Number of rear cameras
  • Number of front cameras
  • GSM
  • GSM sim 2
  • Network connection
  • Wi-Fi
  • GPS
  • SIM type
  • Bluetooth
  • GPS
  • NFC
  • Radio FM
  • Wi-Fi
  • Audio jack
  • SIM 1 type
  • ANT+
  • USB connection
  • Bluetooth
  • SIM Type 2
  • Charging connector
  • Battery capacity
  • Removable battery
  • Fast Charging
  • Fast Charge W
  • Accelerometer
  • Electronic compass
  • Barometer
  • Gyroscope
  • Proximity sensor
  • Unlock
  • Brands
  • Memória RAM
  • Storage
  • Meta description
  • Colour
  • Warranty
  • NFC
  • Alert button
  • EAN Francia
  • Send Browsed Product Autoresponder
  • Screen Size
  • Search Weight
  • Battery capacity
  • EAN Italia
  • EAN Alemania
  • EAN España
  • Product type
  • Tag Compatible model
  • Outlet
  • EAN PC Componentes
  • EAN Holanda
  • SAR Head
  • SAR Trunk
  • SAR Extremities
  • Reparability Index
  • Repairability Index URL
  • Traducción automática
  • EAN Bélgica
  • EAN B2B
  • EAN Collection
  • Enviar a Amazon
  • Cargador incluido
  • Potencia de carga
This combination does not exist.
Tu dispositivo protegido, pase lo que pase
Caser
Samsung Galaxy Z Fold6:
  • Dynamic AMOLED 2X display
  • Folded 6.3" and Unfolded 7.6"
  • IPX8 water resistance
  • Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3
  • Triple 50MP camera
  • Galaxy AI
  • 5G connection
*Samsung Pay terms and conditions in description.
Charger and headphones not included.
Charger included Charger power
Samsung Galaxy Z Fold6
Galaxy AI is here
Lighter. Thinner.
Thinner and lighter, with a pocket-sized design and an even brighter flip-out display.
Galaxy AI comes to foldables
100% immersion
Go Pro. ProVisual Engine
Galaxy AI is here
Lighter. Thinner.
Galaxy AI comes to foldables
100% immersion
Go Pro. ProVisual Engine
Specifications
Información general
Model Galaxy Z Fold6
Operating System Android
O.S. version 14
User interface One UI 6.1.1
Product status New
Diseño y dimensiones
Color Azul
Dimensions 153,5 x 132,6 x 5,6 mm
Weight 239 g
Water and dust resistance IP48
Pantalla
Screen dimensions 7,6"
Display type Dynamic AMOLED 2X
Screen resolution 1856 x 2160 p
Screen protection Corning Gorilla Glass Victus 2
Refresh Rate 120 Hz
High Dynamic Range HDR10+
Hardware y rendimiento
Processor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 (4 nm)
Processor Octa Core
RAM 12 GB
Expandable memory No
Storage 256 GB
Storage Type UFS 4.0
Cámara y multimedia
Camera 50 MP (f/1,8, 23 mm gran angular, 1,0 μm, PDAF de doble píxel, OIS) + 10 MP (f/2,4, 66 mm teleobjetivo, 1,0 μm, PDAF, OIS, zoom óptico 3x) + 12 MP (f/2,2, 123°, 12 mm ultra gran angular, 1,12 μm); Flash LED, HDR, Panorámica; Vídeo: 8K, 4K, 1080p, HDR+
Front camera 4 MP (f/1.8, 26 mm gran angular, 2,0 μm, debajo de la pantalla) Cámara cubierta: 10 MP (f/2.2, 24 mm gran angular, 1/3", 1,22 μm); HDR; Vídeo: 4K@30/60 fps, 1080p@30/60 fps, giroscopio EIS