Apple iPhone 14 Pro 128GB Silver (Silver) MQ023QL/A
IPHONE 14 PRO:
- Super Retina XDR display
- 6.1-inch OLED screen
- Dynamic Island
- Always-on display
- Anti-fingerprint oleophobic cover
- Chip A16 Bionic
- 48 Mpx Main Pro Camera System
- accident detection
This iPhone does not include a charger or headphones in the original box.
iPhone 14 Pro
You can't be more Pro
Designed to resist
Permanent lock screen
Accident Detection
Quad Pixel sensor in Triple camera
Chip A16 Bionic
You can't be more Pro
Designed to resist
Permanent lock screen
Specifications
| Wi-Fi | 802.11 (a/b/g/n/ac/6), Dual band, Hotspot |
| Bluetooth | 5.3, A2DP, LE |
| Memória RAM | 6 GB |
| Colour | Plata |
| Dimensions | 147,5 x 71,5 x 7,9 mm |
| Display type | Super Retina XDR OLED |
| Screen resolution | 1179 x 2556 p |
| Camera | 48 MP, f/1.8, 24mm (wide), 1/1.28", 1.22µm, dual pixel PDAF, sensor-shift OIS 12 MP, f/2.8, 77mm (telephoto), 1/3.5", PDAF, OIS, 3x optical zoom 12 MP, f/2.2, 13mm, 120˚ (ultrawide), 1/2.55", 1.4µm, dual pixel PDAF TOF 3D LiDAR scanner (depth) |
| Front camera | 12 MP, f/1.9, 23mm (wide), 1/3.6", PDAF, OIS (unconfirmed) SL 3D, (depth/biometrics sensor) Features HDR, Cinematic mode (4K@24/30fps) Video 4K@24/25/30/60fps, 1080p@25/30/60/120fps, gyro-EIS |
| Rear camera resolution | 48 MP |
| GSM | 850/900/1800/1900 |
| GSM sim 2 | 850/900/1800/1900 |
| Network connection | 5G |
| GPS | A-GPS con GLONASS, BDS, GALILEO, QZSS |
| SIM type | DualSIM |
| Charging connector | Lightning (Apple) |
| Alert button | Disabled |
| Hands-free speakerphone | Enabled |
| Operating System | iOS |
| O.S. version | 16 |
| Accelerometer | Enabled |
| Electronic compass | Enabled |
| Barometer | Enabled |
| Battery capacity | 3200 mAh |
| Torch | Enabled |
| Touch screen | Yes |
| SIM 1 type | NanoSIM |
| ANT+ | Disabled |
| Processor | Hexa Core |
| Front camera resolution | 12 megapixels |
| Product status | New |
| Removable battery | No |
| USB connection | USB 2.0 |
| Gyroscope | Yes |
| Expandable memory | No |
| Proximity sensor | Yes |
| Fast Charging | Yes |
| Storage | 128 GB |
| Unlock | Facial unlocking |
| Number of rear cameras | Triple |
| Storage Type | NVMe |
| Refresh Rate | 120 Hz |