Samsung Galaxy Tab A9+ 11.0" 6GB/128GB WiFi Gray (Graphite) X210 Refurbished - Like New
Samsung Galaxy Tab A9+ - Refurbished:
- 11.0" TFT LCD Screen
- 8MP Main Camera and 5MP Front Camera
- Android 13, One UI 5.1
- Octa-core - Qualcomm Snapdragon
- 7040 mAh battery with 15W fast charging
- Wi-Fi, Bluetooth 5.1, GPS
- 3.5mm Headphones
Samsung Galaxy Tab A9+ 11.0" 6GB/128GB WiFi Gray (Graphite) X210 Refurbished - Like New
Samsung Galaxy Tab A9+
Classical and contemporary
Elegant and with a very special touch
The Galaxy Tab A9 and Tab A9+ feature a stylish design with a metal body, and are available in many colors that highlight their charm!
This Samsung tablet features an 11.0" screen with a resolution of 1200 x 1920 pixels.
In addition to this, you can enjoy its Octa-core processor without any limitations thanks to its large 7040 mAh battery.
Brighter images and smoother motion
Looking for entertainment? This is the tablet for you! Its refresh rate lets you fully immerse yourself in all the visual effects at your fingertips, allowing you to appreciate them with smooth, fluid motion. Even in bright sunlight.
A world of sonic contrasts awaits you! Let its speakers surprise you, whether you're enjoying a movie or music, the Galaxy Tab A9+ lets you fully immerse yourself in 3D sound with unprecedented clarity and depth.
Save everything you like
The Galaxy Tab A9 and Tab A9+ feature up to 8GB of RAM, ensuring less lag so you can multitask seamlessly. Plus, with 128GB of internal storage, you can easily save all your videos, photos, and high-resolution files. And if you prefer, you can use a microSD card of up to 1TB to expand the storage. Stop deleting!
Multitask! With the Galaxy Tab A9+, you can sketch architectural plans, choose different visual effects, make video calls… And even better: use three apps on a single screen without having to close any windows.
Store your information in the Secure Folder and monitor your device's security status in the Privacy Panel – everything will be protected so you can get the most out of your Galaxy without worrying about anything!
Samsung Galaxy Tab A9+
Classical and contemporary
Elegant and with a very special touch
The Galaxy Tab A9 and Tab A9+ feature a stylish design with a metal body, and are available in many colors that highlight their charm!
This Samsung tablet features an 11.0" screen with a resolution of 1200 x 1920 pixels.
In addition to this, you can enjoy its Octa-core processor without any limitations thanks to its large 7040 mAh battery.
Brighter images and smoother motion
Looking for entertainment? This is the tablet for you! Its refresh rate lets you fully immerse yourself in all the visual effects at your fingertips, allowing you to appreciate them with smooth, fluid motion. Even in bright sunlight.
A world of sonic contrasts awaits you! Let its speakers surprise you, whether you're enjoying a movie or music, the Galaxy Tab A9+ lets you fully immerse yourself in 3D sound with unprecedented clarity and depth.
Save everything you like
The Galaxy Tab A9 and Tab A9+ feature up to 8GB of RAM, ensuring less lag so you can multitask seamlessly. Plus, with 128GB of internal storage, you can easily save all your videos, photos, and high-resolution files. And if you prefer, you can use a microSD card of up to 1TB to expand the storage. Stop deleting!
Multitask! With the Galaxy Tab A9+, you can sketch architectural plans, choose different visual effects, make video calls… And even better: use three apps on a single screen without having to close any windows.
Store your information in the Secure Folder and monitor your device's security status in the Privacy Panel – everything will be protected so you can get the most out of your Galaxy without worrying about anything!
Specifications
| Información general | |
|---|---|
| Operating System | Android |
| O.S. version | 13 |
| User interface | One UI 7 |
| Product status | Refurbished |
| Fecha de lanzamiento | 2023-10-05 00:00:00 |
| Refurbished Condition | Like New |
| Diseño y dimensiones | |
|---|---|
| Color | Grey |
| Dimensions | 257,1 x 168,7 x 6,9 mm |
| Weight | 480 g |
| Pantalla | |
|---|---|
| Screen dimensions | 11" |
| Display type | TFT LCD |
| Screen resolution | 1200 x 1920 p |
| Refresh Rate | 90 Hz |
| Hardware y rendimiento | |
|---|---|
| Processor | Qualcomm Snapdragon 695 (6 nm) |
| Processor | Octa Core |
| RAM | 6GB |
| Expandable memory | micro SD 1 TB |
| Expandable by SD card | Yes (dedicated slot) |
| Storage | 128 GB |
| Cámara y multimedia | |
|---|---|
| Camera | 8 MP, (AF); Video 1080p@30fps |
| Front camera | 5 MP; Video: 1080p@30fps |
| Rear camera resolution | 8 MP |
| Front camera resolution | 5 megapixels |
| Conectividad y redes | |
|---|---|
| Wi-Fi | 802.11 (a/b/g/n/ac), Direct, Dual band |
| Bluetooth | 5.1, A2DP, LE |
| Network connection | WiFi |
| GPS | A-GPS con GLONASS, BDS, GALILEO, QZSS |
| NFC | No |
| USB connection | USB 2.0 |
| Batería y carga | |
|---|---|
| Charging connector | USB-C |
| Battery capacity | 7040 mAh |
| Removable battery | No |
| Fast Charging | Yes |
| Sensores y salud | |
|---|---|
| Accelerometer | Enabled |
| Electronic compass | Enabled |
| Barometer | Disabled |
| Gyroscope | Yes |
| Proximity sensor | Yes |
| Others | |
|---|---|