Samsung Galaxy Buds Live R180 Bronze Refurbished - Like New
Samsung Galaxy Buds Live - UNSEALED:
- Mystic Redesign
- Active Noise Cancellation (ANC)
- Battery life of up to 21 hours
Samsung Galaxy Buds Live R180 Bronze Refurbished - Like New
Samsung Galaxy Buds Live R180
Introducing the new Samsung Wireless Headphones that are set to revolutionize the market.
Galaxy Buds Live
With a novel and revolutionary design, Samsung Bluetooth headphones will keep you connected at all times. They are also incredibly comfortable, thanks to their ergonomic design, which delivers natural, high-quality sound.
With a glossy finish, the Galaxy Buds Live wireless earbuds will make you shine even when you're wearing them. Plus, they fit perfectly and comfortably in your ear.
With Noise Cancellation
The Galaxy Buds Live R180 are Samsung's first headphones with Active Noise Cancellation (ANC), which allows you to isolate yourself from the outside world so you can focus on the music you love in noisy places like the subway.
Samsung Galaxy Buds Live R180
Introducing the new Samsung Wireless Headphones that are set to revolutionize the market.
Galaxy Buds Live
With a novel and revolutionary design, Samsung Bluetooth headphones will keep you connected at all times. They are also incredibly comfortable, thanks to their ergonomic design, which delivers natural, high-quality sound.
With a glossy finish, the Galaxy Buds Live wireless earbuds will make you shine even when you're wearing them. Plus, they fit perfectly and comfortably in your ear.
With Noise Cancellation
The Galaxy Buds Live R180 are Samsung's first headphones with Active Noise Cancellation (ANC), which allows you to isolate yourself from the outside world so you can focus on the music you love in noisy places like the subway.
Specifications
| Información general | |
|---|---|
| Product status | Refurbished |
| Refurbished Condition | Like New |
| Diseño y dimensiones | |
|---|---|
| Color | Bronze |
| Dimensions | 97 x 86 x 45 mm |
| Weight | 160 g |
| Pantalla | |
|---|---|
| Cámara y multimedia | |
|---|---|
| Built-in microphone | Disabled |
| Noise Reduction | Disabled |
| Conectividad y redes | |
|---|---|
| NFC | No |
| ANT+ | Disabled |
| Bluetooth | 5.0 |
| Batería y carga | |
|---|---|
| Charging connector | Wireless charging |
| Battery capacity | 60 mAh |
| Others | |
|---|---|
| Brands | Samsung |
| Additional information | <ul> <li>Hasta 11h de autonomía</li> <li>Cancelación activa de ruido</li> <li>2 altavoces internos</li> <li>Altavoces de 12 mmcon sonido de AKG para obtener unas notas claras, agudas o graves</li> <li>Conducto de graves mejora el sonido en las bajas frecuencias</li> <li>Salidas de aire reducen la oclusión para lograr un sonido amplio</li> <li>Hasta 21 horas de autonomía con caja de carga</li> </ul> |